FORVET İŞİNİ YAPTI

İkinci devre hazırlıklarına Gaziemir Tesisleri’nde dün başlayan Altay’da ilk yarı sonunda gol ayakları başarılı performanslarıyla göz doldurdu. 29 gol atmayı başaran siyah-beyazlı takımda, bu gollerin 22’sine Murat Uluç, Hüsamettin Yener, İhsan Furkan Deniz ile Hasan Demir imza koydu. İzmir temsilcisinde Murat Uluç ile Hüsamettin Yener 8’er gol atarken, İhsan Furkan Deniz 4 kez, Hasan Demir de 2 kez rakip ağları havalandırmayı başardı. Dört futbolcunun da ilk yarıdaki performanslarından memnun olduğunu dile getiren teknik direktör Cüneyt Biçer, “Hasan Demir’in son maçlardaki çıkışı da bizi çok memnun etti. Hüsamettin ile Furkan’ın bitmez tükenmez enerjisi ile Murat Uluç’un ustalığı takıma çok şey katıyor. İkinci devrede 4 oyuncumdan gol yollarında daha da iyi performans bekliyorum” dedi.
Altay, 29 Aralık’ta özel maç yaptıktan sonra 31 Aralık’taki idmanın ardından izinli olacak. Futbolcular, 2 Ocak’ta Belek’te kamta buluşacak.

Murat Uluç 3. sırada

Altay’ın sezon başında Bandırmaspor’dan yuvaya döndürüp kaptanlığı verdiği Murat Uluç, takımın en istikrarlı 3. oyuncusu oldu. Bu sezon 17 maçta forma giyen 35 yaşındaki golcü 1364 dakika oynayıp, Yiğit Yöney (1564 dakika) ve Hüsamettin Yener’in (1431 dakika) ardından en fazla sahada kalanlar arasında 3. sırada yer aldı. Tecrübeli yıldız ilk yarı sonunda 8 gol attı.

Yeni Asır

Android uygulamamız çıkmıştır, indirmek için tıklayınız.