ALTAY BEYAZ SAYFAYI AÇTI

Altay’ın kurucu başkanlarından 20 yaşındaki Vasıf Çınar’ın ardından en genç ikinci başkan olan Özgür Ekmekçioğlu, önce mali ve idari alanda şampiyon olmalıyız” dedi
Altay’da Cihangir Marmara’nın sağlık sorunları nedeniyle başkanlık koltuğunu devrettiği Özgür Ekmekçioğlu, mesajlarıyla camiaya umut verdi, Altay için beyaz bir sayfa açtıklarını açıkladı. Kurucu başkanlardan 20 yaşındaki Vasıf Çınar’ın ardından Altay’ın en genç 2. başkanı olan 28 yaşındaki Ekmekçioğlu, “Her şeyi tek başıma değil, Altaylılar olarak yapacağız.
Bu yola camiamızla omuz omuza çıktık, daha da büyüyerek sağlam adımlarla devam etmeliyiz. Altay’ın şahlanışı büyük bir proje olmalıdır” dedi. Yönetim ve camianın desteğiyle başkanlık koltuğuna oturduğunu, bunun için herkese teşekkür ettiğini söyleyen Ekmekçioğlu, “Para verdi, başkan oldu diyenler olabilir. Altay’a benden daha fazla para verecek kişiler var. Altay’da başkanlık koltuğu kolayca oturulacak bir koltuk değil.
Beni herkes sahiplendi” diye konuştu.
Yaklaşık 2.1 milyonluk kesinleşmiş borcu 1.4 milyonluk ödemeyle temizleyen Ekmekçioğlu, “Zor bir dönem yaşadık. Başta Cenk Tekelioğlu ve Turgut Uçur olmak üzere, bize yardımcı olan alacaklılara teşekkür ederim. Muvafakatname değil, ibraname aldık, dosyalar kapandı. Yeni futbolcular da mali yük getirmeyecek.
Bunun garantisi benim.
Sadece sportif başarı, Altay’ı kurtaramaz. Proje yok, kaynak yok. Mali ve idari alanlarda da şampiyon olmak zorundayız. Geçen sezon hedefin büyüyemeyeceğini gördüğüm için izin istedim ve görevden ayrıldım. Ama bu sezon bambaşka bir bakış açısı oluşturuldu. Gelecek yıl olağan kongre var. Hedefim, 1 artı 3 yıl göreve devam etmek. Bu süreci her şey istediğimiz gibi olursa, Süper Lig’le noktalamak” ifadesini kullandı.

Babamın parasıyla gelmedim

İnşaat sektöründe şirketleri olduğunu ve yapı güvenliği üzerinde çalıştıklarını vurgulayan Ekmekçioğlu, “Babasından para alıyor, Altay’a veriyor diye kulağıma geliyor. Tüm finansal desteği, kendi cebimden sağladım. 28 yaşındayım. Futbol yönetiminde tecrübesiz değilim, ama çok heyecanlıyım.
Herkesin fikrini alarak doğru stratejiler tespit ederek yürüyeceğiz, sonra da hızla koşacağız. Dış transferde takımlarında sürekli oynayan isimlerle, tecrübelenen gençlerle güçlü bir takım yaratıldı” dedi.

Yeni Asır

Android uygulamamız çıkmıştır, indirmek için tıklayınız.