ALTAY GENÇLERİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Altay U17 takımı bu sezon Akademi ligini 35 puanla 3. sırada tamamlayarak bir başarı örneği gösterdi

Yıllarca yetiştirdiği oyuncularla ön planda olan Altay takımı, altyapısından A takıma oyuncu vererek başarılarına yenisi eklemeye devam ediyor. Bunlardan birisi de U17 takımı oldu. U17 takımın başarılı Teknik sorumlusu Nedim Akgül, geçtiğimiz sezon çok iyi bir çıkış yakaladıklarını ve bu takımın daha önce sezon sıralamasında hep alt sıralarda bitirdiğini, amacının sonuç odaklı değil A takıma aday oyuncular çıkarmak olacaktır diye söyledi.

Altay Altyapısı markadır”

Ayrıca genç teknik adam Akgül, “Daha önceki yıllardaki gibi hedefimiz, U17 takımından oyuncuların Altay A takımda oynayacak kapasiteye ulaşmak için çalışıp, sezon içerisinde çalışmalarımızı ona göre yapıp, bu oyuncuları vitrine çıkarmak için tüm çabamızla mücadele edeceğiz. Altay altyapısı “Türkiye’de bir markadır” ve bu marka gücünü her zaman alt yapısından yetişen oyuncuları ile almıştır. Bizim de ilk görevimiz Altay A takıma ilk önce kişilikli, kaliteli Ahlaklı ve kulubüne bağlı futbol kalitesi yüksek oyuncular yetiştirmektir. Bu yılda vitrine çıkacak oyuncular alt yapımızda mevcuttur ve bunun meyvelerini önümüzdeki sezonda inşallah toplayacağız. Birlik ve beraberliğin, saygı ve sevginin samimiyetin olduğu yerde başarı vardır. Bu ilkeyi benimseyen genç oyuncularımızdan bu yıl öne çıkan isimler, Altay A takımına göz kırpıyor” diye ifade etti.

Geleceğimize sahip çıkacağız”

Daha öncede şu anda ki mevcut kadroya isimler veren Teknik adam Nedim Akgül, “Bu yılda kaptan Oğuzhan İnci, Tunahan Yılmaz, Berkay Kalakçı, Samet Erkan, kaleci Sinan Özel ve Hikmetcan Ünüvar ön plana çıkan isimler oldu”. Bu oyuncular ilerideki dönemde adlarından sıkça söz ettireceklerini belirten Akgül, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize her anlamda değer veriyoruz. Bu değer bizi daha üst sıralara taşıyacaktır. Geleceğimize hep birlikte sahip çıkacağız”diye belirtti.

Gazete Yenigün

Android uygulamamız çıkmıştır, indirmek için tıklayınız.