ALTAY NİHAYET

Transfer yasağını kaldıran Altay, tam 559 gün sonra kadrosuna yeni oyuncular kattı. Siyah-beyazlılar anlaşma sağladığı 13 futbolcudan 12’sine lisans çıkardı.
Altay transfer yasağını kaldırıp 559 gün sonra normale döndü. Bir milyon lira ödeme yaparak transferin önünü açan Özgür Ekmekçioğlu yönetimi, yeni bir alacaklı dosyanın Çözüm Uyuşmazlık Kurulu’ndan çıkabilme ihtimali üzerine jet hızıyla hareket etti ve transfer edilen 13 futbolcudan 12’sinin lisansını çıkarttı. Eski başkan Aslan Savaşan döneminde son kez 2 Şubat 2015’te lisans çıkartabilen siyah-beyazlı ekip, 559 gün sonra yeni transferlerle siyah-beyazlı takımı güçlendirdi.
Altay’da sadece 3 yıllık anlaşılan gurbetçi Serhat Kot’a lisans çıkarılamadı. KSK ile yaptığı önprotokolün süresi 11 Agustos’ta biten 18 yaşındaki gurbetçi oyuncunun lisansı, FIFA Transfer Eşleştirme Sistemi’ne başvurularak çıkarılacak. Hasan Balcı, Erhan Kurt, Gökhan Şahin, Süleyman Kasap, İbrahim Ferdi Çoşkun, Necdet Kaba ile 1’er yıllık sözleşme yapıldı. İkişer yıllık sözleşmeye Murat Uluç, Halil Karataş, Yolcu Mansız imza koydu. Yusuf Çekiç, Hasan Demir ve Aydın Bağ da 2019 Mayıs’a kadar Altay kadrosunda olacak.

Hayro’dan kötü haber

Altay’da stoper Hayrullah Çelik’in sakatlanması keyifleri kaçırdı. 27 yaşındaki stoperin sağ üst adalesinde yırtık tespit edildiği ve 3 hafta takımdan ayrı kalacağı belirtildi. Altay’ın yarın başlayıp 23 Ağustos’ta bitecek Afyon kampındaki maç programı da belli oldu.
Altay, TSYD Afyon Kupası’nda salı günü saat 18.00’de Kütahyaspor’la karşılaşacak.
Bu maçın galibi, 24 Er zincanspor- D.Bekirspor karşılaşmasının kazananıyla perşembe günü finalde karşılaşacak. Kaybeden 3.’lük maçına çıkacak.

Yeni Asır

Android uygulamamız çıkmıştır, indirmek için tıklayınız.