ALTAY, OYUNCULARINA “ŞAMPİYONLUK” MADDESİ KOYMUŞ

Sezonu 11’inci bitiren Altay’da olağanüstü kongre kararı alan yönetimin sezon başında futbolcu sözleşmelerine, “şampiyonluk” maddesi koydurduğu ortaya çıktı.

Tüm mukavelelerde, “Bir üst lige çıkılamaması ya da bir alt lige düşülmesi halinde, ödenen primler maç başı ücretlerinden düşürülür” maddesi yer aldığı öğrenildi. Sezon içinde deplasman galibiyetlerine 1000’er, dış saha beraberliği ve iç saha galibiyetine 750 TL’şer prim alan futbolcuların toplam 400 bin TL maç başı alacağı olduğu, ancak primler düştüğünde bu rakamın 250 bin TL’ye indiği öne sürüldü.

Siyah beyazlılarda alacaklarını tahsil etmek için Türkiye Futbol Federasyonu kanalıyla kulübe ihtarname gönderen kaleci Burak ve Bedri Can’ın talep ettikleri rakamların da bu sebeple düşeceği ifade edildi. Takımın kaptanlığını üstlenen iki futbolcudan Burak 62 bin TL, Bedri Can ise 52 bin TL alacağı için ihtarname göndermişti.

Bu arada yönetim son hafta mazeret göstermeden antrenmanlara katılmayan 2 futbolcu için noter tespiti yaptırdığı öğrenildi. Yöneticilerin Burak ve Bedri Can’la masaya oturup, ortak bir rakamda anlaşmayı planladığı ileri sürüldü.

DHA

Android uygulamamız çıkmıştır, indirmek için tıklayınız.