ALTAY ZİRVEYE KANATLANDI

Şampiyonluk parolasıyla yola çıkan Altay, ilk yarıda inişli çıkışlı performans gösterirken, son maçlardaki başarılı performansıyla liderle puan farkını 16’dan 9’a indirmeyi başardı. İlk 3 maçtan 7 puan çıkartan teknik direktör Serdar Sabuncu’yla yollarını erken ayıran siyah-beyazlılar, göreve getirilen yardımcı antrenör Özgür Doğramacı’nın 3 karşılaşmadan 1 puan almasının ardından yönetim yine teknik kadroda operasyona gitti. Özgür Doğramacı’nın istenilen başarıyı yakalayamaması üzerine, bu kez Ümit Turmuş siyah-beyazlı takımın başına geçti. Ancak tecrübeli teknik adamında siyah-beyazlı takımda ömrü kısa sürdü ve 5 maç sonunda Turmuş da veda etti. Altay’da 28 gün çalışan Ümit Turmuş, 5 maçta 1 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 mağlubiyet alarak toplam 5 puanla Altay macerasını noktaladı.
Ümit Turmuş’un yerine Altay’ın başına gelen Cüneyt Biçer, ilk iki maçtan beraberlikle ayrılınca lider Sancaktepe ile puan farkı 16’ya çıktı. Biçer’li Altay, ilk yarının son 4 haftasında müthiş bir çıkış yakaladı. Son 4 maçını da kazanan İzmir ekibi, lider Sancaktepe’ye ilk yarıdaki tek yenilgisini tattırırken, zirveyle de puan farkını 8’e indirerek 7. sıradan 3. sıraya tırmanmayı başardı.

Hedefimiz 2. lig

Altay Teknik Direktörü Cüneyt Biçer, ilk yarının sonunda yakalanan istikrarın devam etmesi için çabalayacaklarını belirtti.
Futbol anlayışında önemli değişikliklere gidildiğini belirten 42 yaşındaki genç teknik adam, “Altay’ı doğaçlama futbol oynamak yerine kalesini iyi savunan ve çabuk hucüma çıkan bir takım haline getirdik. İkinci yarıdaki maçlarda da aynı istikrarla ve istediğimiz sonuçlarla zirveyi yakalamak istiyoruz. Özgür Ekmekçioğlu yönetimi ve Büyük Altay taraftarı, tüm desteğini bizlere veriyor. Biz de başarılı olmak için yoğun çalışıyoruz. Tek hedef, 2. Lig’e yükselmek” diye konuştu

Yeni Asır 

Android uygulamamız çıkmıştır, indirmek için tıklayınız.