ALTAY’DA DEPREM

Yönetim, dün teknik direktör Sabuncu’nun görevine son verdi. Şok ayrılığın, Serdar Sabuncu’nun Sportif Direktör Töraydın ile ters düşmesinden kaynaklandığı öğrenildi.

 

 Ligte ilk 3 haftada topladığı 7 puanla liderlik koltuğuna oturan Altay’da dün adeta deprem oldu. Siyah-beyazlı takımda ikinci sezonu geçiren Teknik Direktör Serdar Sabuncu’nun görevine son verildi. Şok ayrılığın, Teknik Direktör Sabuncu ile Sportif Direktör Özden Töraydın arasında yaşanan anlaşmazlıktan kaynaklandığı, konunun siyah-beyazlı yönetimin Önceki gün yaptığı toplantıda da gündeme geldiği öğrenildi. Dün sabah Sportif Direktör Özden Töraydın ile kulüpte buluşup, Sabuncu ile toplantı yapan Başkan Ekmekçioğlu’nun “Kimsenin üzülmesini istemiyorum” diyerek Sabuncu ile yolları ayırdığı öğrenildi. Bu arada gelişmeleri izlemek için Gaziemir Kutlu Aktaş Tesisleri’ne giden gazeteciler, tesislere alınmadı.
Operasyonun ardından, siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, 5 Eylül’de 1 yıllık sözleşme yapılan genç teknik adamın görevden alınması, “Serdar Sabuncu ve yönetim uzun soluklu hedefler doğrultusunda uyuşmazlıklar yaşanması nedeniyle karşılıklı el sıkışarak yolları ayırmıştır” cümleleriyle duyuruldu. Ayrıca Sabuncu’nun yardımcıları Çağlar Volga ve Umut Erdal’ın da görevine son verildiği, kalması istenen kaleci antrenörü Reha Özmen’in ise teklifi kabul etmediği ifade edildi. Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, takımın başına şimdilik antrenör Özgür Doğramacı’yı getirirken, Sabuncu ve ekibinin gönderildiğini, antrenman için geldikleri tesislerde öğrenen futbolcular büyük şok yaşadı. Oyuncuların Sabuncu’nun ayrılması nedeniyle çok üzgün olduğu da gözden kaçmadı.

Yeni Asır

Android uygulamamız çıkmıştır, indirmek için tıklayınız.