ALTAY’DA EKONOMİK SIKINTI

Altay’ın yönetimi, ekonomik sorunları çözmek için büyük sıkıntı yaşıyor.

Basın Sözcüsü Mehmet Mütevellioğlu, tek gelirlerinin spor okulları olduğunu belirtti, “Personel maaşları, elektrik borcu, futbolcu ve antrenör alacaklarını ödemekte zorluk çekiyoruz. Kulübü sahipsiz bırakmamak için göreve geldik ancak camiadan destek göremiyoruz. Federasyon ve Spor Toto gelirleri temliklere gidiyor. Nereye kadar dayanırız bilemiyorum. Böyle gitmez” dedi. Takımın beklemedikleri bir başarı gösterdiğini de ifade eden Mehmet Mütevellioğlu, şöyle devam etti:

“Kulübe gelir sağlamak için proje üretiyoruz, ancak bize acil para gerekiyor. Sponsor desteği bulursak ve ekibimiz play off’a kalıp şampiyonluk mücadelesi verirse görevde kalırız. Ancak bunları başaramazsak mayıs ayında kongreye gideceğimizi düşünüyorum. Bu benim şahsi fikrim. Altay’da son yıllarda yönetimde istikrar sağlanamıyor. Güçlü bir yönetim kurulmalı, ya da bu yönetime takviye yapılmalı.”

PFDK’YA SEVK EDİLDİ

Altay, evinde oynadığı Yeşil Bursa maçında seyircisinin çirkin ve kötü tezahüratı nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Bu sezon aynı eylemi 4’üncü defa gerçekleştiren siyah beyazlıların, 1 maç seyircisiz oynama cezası alması bekleniyor. Altay ceza alırsa 29’uncu haftadaki Zonguldak Kömürspor randevusunda seyircisinden mahrum kalacak.

Android uygulamamız çıkmıştır, indirmek için tıklayınız.