ALTAY’DA İKİNCİ FESİH: BEDRİ CAN

Altay’da alacakları ödenmeyen kaleci Burak Cengiz’in ardından Bedri Can Özdoğan da sözleşmesini tek taraflı fesh etme hakkı kazandı.

Cihangir Marmara başkanlığındaki Altay yönetiminin yaklaşık 62 bin liralık alacağını ödememe kararı aldığı 28 yaşındaki oyuncunun yaptığı başvuruyu haklı bulan Futbol Federasyonu, tecrübeli futbolcunun anlaşmasını sona erdirdi. Altay yönetimi ise, izinsiz olarak kulübü terkettiği için Bedri Can’a kestiği 20 bin liralık para cezası ve yine sözleşmesindeki bir madde gereği, şampiyon olunamadığı için sezon içinde Bedri Can’a ödenen 26 bin liralık primin alacağından düşülmesi gerektiğini gösteren belgeler federasyona gönderdi.

Geçen sezon kaptanlık verilen kaleci Burak ile Bedri Can’ın serbest kaldığı siyah- beyazlı takımda yönetimin iç transferde görüşmeleri sürdürdüğü dile getirildi. İlk etapta görüşülen Halil Yılmaz’la maddi konularda pürüzlerin olduğu, ancak 2017’ye kadar sözleşmesi devam eden 24 yaşındaki oyuncu ile önümüzdeki hafta sorunların giderileceği dile getirildi.

Bu arada Ramazan Bayramı’nın ardından tesislerde 1 hafta çalışacak olan siyah beyazlı takımın hazırlık kamplarını Bolu veya Kartepe’de yapılması için görüşmelerin sürdüğü açıklandı.

Yeni Asır

Android uygulamamız çıkmıştır, indirmek için tıklayınız.