ALTAY’DA STAT İSYANI

İç saha maçlarını bugüne kadar zemini çim olan Gölbaşı İlçe Stadı’nda oynayan Başkent ekibinin, siyah beyazlıları sentetik zeminli Etimesgut Belediyesi Atatürk Stadı’nda konuk edeceği açıklandı. Federasyonun Gölbaşı Stadı’nın güvenlik sertifakası olmadığı için değişikliğe gittiği öne sürüldü.

Verilen kararı, “Skandal” olarak yorumlayan Altay teknik direktörü Serdar Sabuncu, “Güvenlik sorunu varsa federasyon bugüne kadar neden Gölbaşı’nda maç oynanmasına izin verdi” diye tepki gösterdi. Futbolcuların alışması için son antrenmanı sentetik zeminde yapacaklarını belirten Serdar Sabuncu, “Bahane üretmiyoruz, ancak sakat vermek istemiyoruz. Gölbaşısporlular da değişiklikten rahatsız. Rakibimiz bize karşı çıkış arayacak. Sezonun en zor sınavlarından birine çıkacağız” dedi.

TÖZGE’DEN AİDAT ÇAĞRISI

Altay Yüksek Divan Kurulu Başkanı Erdoğan Tözge, genel kurul üyelerine yıllık aidatlarını ödemeleri konusunda çağrıda bulundu. Yönetimin maddi ve manevi katkılarının kulüp için yetersiz kaldığını ifade eden Erdoğan Tözge, “Bu kulübün yaşamasını sağlamak sadece yöneticilere düşen bir görev değildir, taraftarların katkıları ve fedakarlığı da büyük önem taşıyor. Bir üyeyi kulübe bağlayan ilk şart üyelik aidatıdır. Aidatlarını yatırmamış üyelerin olması beni cidden derinden üzüyor. Siyah beyaz renklerimiz gibi hem ak hem de kara günlerde beraber olmalıyız” dedi.

DHA

Android uygulamamız çıkmıştır, indirmek için tıklayınız.