ALTAY’DA STAT SANCISI

Altay’ın yeni sezonda iç saha maçlarını oynamayı planladığı Buca İlçe Stadı’nın kötü zemini, yönetimi kara kara düşündürüyor.
Geçen sezon yapılan düzenlemelerle emektar tesiste yeniden müsabaka oynanmasını sağlayan yönetim, yeni sezona kısa süre kala çim sahanın bakımsız kaldığını öğrenince harekete geçti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün, zemin ve drenaj yenilemenin gündeme gelmesi nedeniyle mayıs ayından bu yana çimlerin sulanmasını ve kesimini aksattığı belirtildi.

Bazı bölümleri sararan ve yanan çimlerin bakımını kulüp personeli ile Buca Belediyesi’nden görevlilerin üstlendiği öğrenildi. Çimlerin geçtiğimiz günlerde biçildiği ve sulamanın başladığı; ancak zeminde oluşan çukurların teknik heyeti tedirgin ettiği ifade edildi. Transfer yasağının kalkmasından sonra taraftarların maçlara ilgi göstermesini bekleyen yönetim, 2000 seyirci kapasiteli Buca İlçe Stadı’nın yetersiz kalabileceğini düşünerek Yeni Bornova Stadı için girişimlere başladı. Bornova’yı, 1’inci Ligi ekipleri Göztepe ve Altınordu da kullanmayı planlıyor.
DHA
Android uygulamamız çıkmıştır, indirmek için tıklayınız.