ALTAY’DA TURMUŞ DEVRİ

Deplasmanda Erzin’in ardından İzmir’de de Van BŞB’ye yenilerek liderliği kaybedip 5. sıraya gerileyen Altay’da teknik direktör krizi çözüldü. Daha önce Serdar Sabuncu ile sözleşmeyi tek taraflı fesheden, ardından Erzin Belediye yenilgisiyle yardımcı antrenör Özgür Doğramacı ile de vedalaşan yönetim dün Ümit Turmuş’la söz kesti. Mehmet Altıparmak’ın teklifi kabul etmemesinden sonra Ümit Turmuş ile masaya oturan Altay yönetiminin tecrübeli teknik adamla her konuda anlaştığı belirtildi.

İDMANA ÇIKMASI BEKLENİYOR

1997, 2003 ve 2006 yıllarında Altay’da görev yapan 56 yaşındaki deneyimli teknik adamın Başkan Özgür Ekmekçioğlu ve Sportif Direktör Özden Töraydın’dan takımla ilgili bilgi alış verişinde bulunduğu öğrenildi.
Bugün ilk idmana çıkması beklenen Ümit Turmuş son olarak 2014-2015 sezonunda Tavşanlı Linyitspor’da görev yapmıştı. Turmuş, Denizli, KSK, Antalya, Yozgat, Elazığ, Sakarya, Bolu, Buca, Aydın, Balıkesir, Göztepe, Malatya, Çan ve Biga’nın yanı sıra İngiltere’de Arsenal ve Kamerun’da Racing Club’ta çalışmıştı.

Yeni Asır

Android uygulamamız çıkmıştır, indirmek için tıklayınız.