ALTAY’IN BERABERLİK SERİSİ SÜRÜYOR

Play-Off hesapları yapan Altay, Kızılcabölükspor’la 2- 2 berabere kaldı ve beraberlik serisini sürdürdü. 23. dakikada sol çaprazdan Kıvanç çok sert vurdu, defanstan seken top kaleyi bulmadı. 29’da Furkan, Sedat’ın müdahalesiyle yerde kalınca hakem penaltı noktasını gösterdi. Atışı kullanan Hüsamettin topu filelere gönderdi: 1-0. 45+1. dakikada Fatih’in ceza sahasına doldurduğu topu Altaylı Orhan elle kesince hakem bir kez daha penaltı kararı verdi. Atışı kullanan Fatih, ağları havalandırdı: 1-1. 55. dakikada Altay kalecisi Burak, ceza alanı içinde Kıvanç’ı indirince hakem üçüncü kez beyaz noktayı gösterdi. Fatih konuk ekibi öne geçirdi: 1-2. 64’te Yiğit’in pasında soldan ceza sahasına giren Hüsamettin, kaleciyi avladı: 2-2. 90+5’te Ali Kemal’ın şutu direkten döndü, Emre yakın mesafeden kafayla tamamladı, top kaleci Burak’ta kaldı. Maç 2-2 sona erdi.

Mecburi değişim

Altay teknik heyeti Kızılcabölük önünde mecburi değişikliklere gitti. Altay’da burnu kırılan Ömer Arslan’ın yerine Ulaş Zengin görev yaptı. Kart cezalısı Hayrullah’ın yerine de 11’de kart cezası biten Hüsamettin oynadı. Cezalı Bedri Can da kadro da yer almadı.

Dostluk ve gerginlik

Maçtan önce iki takım oyuncuları ve taraftarları arasında centilmenlik rüzgarları eserken, 90 dakika içinde ise saha içinde gerginlikler yaşandı. Maçtan önce Kızılcabölük taraftarı, “Altay” tezahüratı yapması üzerine siyah-beyazlı taraftarlar da “Hoşgeldiniz” diyerek alkışlarla cevap verdi. Maçtan önce iki takım futbolcuları sarmaş dolaş olarak hep birlikte, çağrıldıkları Kızılcabölük taraftarlarının yanına gitmesi alkış aldı. 90 dakika içinde saha içinde zaman zaman gerginlikler yaşandı. Seremoni sırasında Diyarbakır’da yaşanan terör olayında hayatını kaybeden emniyet mensupları için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Bu sırada Altaylı taraftarlar, ellerindeki Türk bayraklarını açarak, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganı attı.

Yeni Asır

Android uygulamamız çıkmıştır, indirmek için tıklayınız.