ALTAY’IN GURURU OLDULAR

Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından 2-4 Haziran’da İzmir’de düzenlenen Özel Sporcular Cimnastik Türkiye Şampiyonası’nda Altay adına altın madalya kazanan kulübün lisanslı sporcuları Filiznur İmer ve Umut Gökçeoğlu, siyah-beyazlıların gurur kaynağı oldu.

Altay Başkanı Cihangir Marmara ve Genel Sekreter Cüneyt Oğuz, iki sporcunun eğitim gördüğü Ege Artı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde şampiyonları plaket vererek kutladı. 13 yaşındaki iki sporcudan Filiznur otizm denge, yer ve atlama kategorisinde 3 altın madalya, Umut ise down sendromu barfiks ve dengede 2 altın madalya kazandı. Beden Eğitimi Öğretmeni Ayfer Ergezen, “Kurumumuzdan Alper Öztürk de 23 yaş down sendromunda başka bir kulübümüz adına 2 alette şampiyon oldu” dedi.

Filiznur’un geçtiğimiz yıl milli takım kampına katıldığını, şimdiye kadar cimnastikte 22’si altın olmak üzere 34 madalya kazandığını dile getiren Ergezen, “Ege Artı olarak yüzme, cimnastik ve atletizmde 17-18 lisanslı sporcumuz var ve birkaç sporcumuz dışında Altay bünyesinde yarışıyoruz. Hedefimiz özel sporcularımızın ülkemizi Avrupa’da temsil etmesi” diye konuştu. Kurum Müdürü Yurdanur Özgür, görme engelliler dışındaki tüm özel öğrencileri akademik ve sosyal anlamda geliştirip topluma kazandırmak ve özgüvenli biriyler yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Altay Başkanı Cihangir Marmara, kulüp olarak sporculara ellerinden gelen desteği vereceklerini dile getirdi. Genel Sekreter Cüneyt Oğuz ise yeni projeler geliştirip Türkiye’de öncü olacaklarını ifade etti.

DHA

Android uygulamamız çıkmıştır, indirmek için tıklayınız.