ALTAY’IN İÇİ RAHAT

SPOR Toto 3’üncü Lig 1’inci Grup’taki ilk sezonunu orta sıralarda tamamlayan Altay’da futbolcuların neredeyse tümünün sözleşmesi sürüyor.

SPOR Toto 3’üncü Lig 1’inci Grup’taki ilk sezonunu orta sıralarda tamamlayan Altay’da futbolcuların neredeyse tümünün sözleşmesi sürüyor. Siyah beyazlılarda sadece Ömer’in mukavelesi 31 Mayıs’ta sona erecek. A Takım’da geride bıraktığımız sezonda süre bulan 29 futbolcudan Bedri Can, Halil, Hayrullah, İsmet, Ulaş, kaleci Burak, Osman, Alparslan, Batuhan ve Mehmet’in sözleşmeleri 017’de, Furkan, Hüsamettin, Yiğit, kaleci Alper, Muhammet, Sait, Koray, Atakan, Berkant ve Kubilay’ın 2018’de, Orhan, Cahit, Fatih ve Kadir’in 2019’da, Serkan, Abdullah, Çağrı ve Mustafa’nın ise 2020’de bitecek.

Altay’da 1 yıl daha sözleşmesi bulunan kaleci Burak, şimdiye kadar alacakları nedeniyle kulübe ihtarname yollayan tek futbolcu oldu. Serbest kalmaması için deneyimli kaleciye 21 Mayıs’a kadar ödeme yapılması gerekiyor. Kongre kararı alıp almama konusunda yarın eski başkanlarla yapılacak toplantının ardından kararını verecek yönetim, yola devam edilmesi durumunda futbolcuların maç başı alacaklarını ödeyip kadroyu korumayı hedefliyor. Furkan, Hüsamettin gibi futbolcularını satmayı planlayan Altay’ın transfer yasağını kaldırması için 1 milyon
TL’yi bulan eski borçlarını ödemesi gerekiyor.

DHA

Android uygulamamız çıkmıştır, indirmek için tıklayınız.