BORÇ ÖDEMEK İÇİN GELDİM

Altay’da yönetimin transferin son gününde kadrosuna kattığı İbrahim Akın’ın tekrar yuvaya dönüşü camiada büyük heyecan yaşattı. İbrahim Akın’ın yöneticilerle transfer için masaya oturduğunda, “İbrahim Akın’ı İbrahim Akın yapan Altay kulübüdür. Ben bu kulüp sayesinde buralara geldim. Benim Altay’a borcum var. Borcumu ödemek için geldim. Kulübümle maddi olarak hiçbir şey konuşmam” dediği bildirildi. Tecrübeli oyuncunun bu açıklamaları Altay yönetimini duygulandırdı. Altay Futbol Direktörü Özden Töraydın, “Geçen sezon Süper Lig’de forma giyen İbrahim Akın, 3. Lig’de olan kendi kulübüne gelirken çok büyük fedakarlıklarda bulundu. Kendisi boş mukaveleye imza attı ve yönetim kurulu sözleşmeyi doldurdu. Aramızda hiç maddiyat konuşulmadı. Tek düşüncesinin Altay’ın şampiyon yaparak layık olduğu yerlere adım adım gelmesi için katkı koymak olduğunu belirtti. Gerçek Altaylı ruhu ve davranışı da budur” dedi. Altay’da yıldızı parlayan İbrahim Akın, 2004 yılında Beşiktaş’a transfer oldu. Daha sonra Başakşehir, Gaziantep ve Sivasspor kulüplerinde forma giydi. 250 Süper Lig maçında 45 gol atan 32 yaşındaki yıldız, kariyerinde ilk kez 3. Lig’de forma giyecek.

Taraftar omuz omuza

Altay 1914 Taraftar Derneği’nin organize ettiği gecede siyah-beyazlı taraftarlar Alsancak Kıbrıs Şehitleri’nde bugün saat 19.30’da bir araya gelecek. Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu ve yönetim kurulu üyeleri de bugünkü buluşmaya tam kadro katılacak.

Törene ayrıca eski başkanlardan Ahmet Taşpınar’ın da katılacağı bildirildi. Kıbrıs Şehitleri’nde yapılacak Altay Taraftar Gecesi’nde, Altay Alsancak Stadı Belgeseli, Mob Dans Grubu ve DJ Ilgaz Bulut performansları yer alacak. Altay 1914 Taraftar Derneği Yöneticieri, “Tüm Altaylıları lig öncesi bu güzel günümüzde yanımızda görmek istiyoruz. Amacımız zorlu lig maratonu öncesi birlik ve beraberliğimizi göstermek” dediler.

Yeni Asır

Android uygulamamız çıkmıştır, indirmek için tıklayınız.