Burak Cengiz: “Bana haksızlık yapılıyor”

ALACAKLARINI tahsil etmek için Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) başvurduğu için yönetim ve taraftardan tepki gören Altay’ın kalecisi  Burak Cengiz, kendisine vefasızlık yapıldığını söyledi.

Sezon boyunca takımdaki hiçbir futbolcunun maç başı ücreti almadığını dile getiren deneyimli kaleci, Bedri Can’la birlikte alacaklarını istedikleri için hain ilan edildiklerini belirtti. Takımın kümede kalmasının kesinleşmesinden sonra TFF’ye başvurduğunu ve 1 aylık süreçte parası yatırılmadığı için tek taraflı fesih hakkı kazandığını anlatan Burak, “İki sezon geçirdiğim Altay’a özellikle bu yıl büyük emek verdim. Maddi sorunlar nedeniyle antrenman boykotu olacaktı ama bunu önledim” diye konuştu.

Altyapıdan yetişen bir futbolcu olmadığını hatırlatan deneyimli file bekçisi, sorumlulukları bulunduğunu ifade ederken de şunları söyledi:
“Sonuçta biz de ailemizi geçindirmek zorundayız. Nişanımı yaparken maddi sorunlar nedeniyle zorlandım. Kulübe ihtarname yolladıktan sonra hiçbir yönetici beni aramadı, ben aradığımda da telefonlarıma çıkmadı. Ligin son haftasında şikayetim kulübe ulaşınca teknik direktörümüz Serdar Sabuncu bana yönetim tarafından kadro dışı bırakıldığımı söyleyip izin verdi. Ben de hem kendisiyle hem de takım arkadaşlarımla vedalaşıp kulüpten ayrıldım. Daha sonra noter kanalıyla antrenmanlara çıkmadığımı tespit edip ceza kesmişler. Bana izin vermeselerdi idmana katılırdım, kandırıldım.”

DHA

Android uygulamamız çıkmıştır, indirmek için tıklayınız.