“BÜYÜK ALTAY” SÖYLEŞİSİ

ALTAY Başkanı Cihangir Marmara, Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Büyük Altay” isimli söyleşide önemli açıklamalarda bulundu.

Görevde oldukları 1 yıllık süreçte kurtuluş savaşı verdiklerini dile getiren Marmara, “Transfer yasağı nedeniyle altyapı oyuncularımızla oynamak zorunda kalarak Altay’ın eski yetiştirici kimliğini devam ettirmiş olduk. Yıllarca yüksek ücretlerle transfer yaparak, zaten olmayan maddi imkanların harcanmasıyla kulüp inanılmaz bir borç yükünün altına girdi. Böyle bir altyapısı olan Altay’ın başka çözüm yolları araması anlamsız. Gelecek sezon biz ya da başkası kim olursa olsun bu yol haritasından çıkılmamalı. Tek çıkış yolu bu, aksi takdirde borç yükü artar ve dernek kapanma noktasına gelir” dedi.

Şimdiye kadar kulübün kasasına girmesi gereken 1.2 milyon TL’lik kaynağın hacizlere ve temliklere gittiğini ifade eden Başkan Marmara, “Bu para elimize değmeden borçlara gitti. Bu sene yapılanma yılıydı ve bir şekilde ligde kaldık. Camianın destekleriyle imkanlar yaratarak ödemeler yaptık. Önümüzdeki sezonlarda takımımız yeni hedefler koyarak yukarılara çıkacak” diye konuştu. Gittikleri birçok deplasmanda saygı ile karşılandıklarını belirten Cihangir Marmara şöyle devam etti: “Başka şehirlerde hep el üstünde tutulduk. Rakip seyirciler çok şaşırıp, ’Biz mi çok ilerledik, onlar mı çok geriledi’ yorumu yaptılar. Eski günlerle anılmak bizi sevindiriyor, ancak ilimize döndüğümüzde gerçekleri yaşıyoruz.”

Android uygulamamız çıkmıştır, indirmek için tıklayınız.