DERNEĞİMİZDEN AÇIKLAMA

Altay Alsancak Stadyumu’nun yeniden inşasına 2017 yılında başlanacağı haberi tüm camiamız tarafından mutlulukla karşılanmıştır. Başta konunun takipçisi olan Başbakan Sayın Binali Yıldırım olmak üzere İzmir Milletvekillerimiz Sayın Hamza Dağ’a, Sayın Mahmut Atilla Kaya’ya ile Başkan Sayın Özgür Ekmekçioğlu’na ve konuyla ilgili mesai harcayan tüm bürokratlarımıza teşekkürü borç biliriz.
Ancak kararın açıklandığı 1 Kasım’dan bu yana geçen 2 günde, birçok kesimin Altay Alsancak Stadı üzerinde hak iddia etmek adına çalışmalar yaptığını, lobiler oluşturduğunu görmekteyiz. Altay Alsancak Stadyumu gerek tarihten gelen bağlarıyla gerekse hukuken Altay Spor Kulübü’nün malıdır. Kullanım hakları yapılan anlaşmalarla açıkça kulübümüze verilmiştir. Stadyumun yıkımının gerçekleştiği 2014 yılı Ağustos ayından itibaren gerek kulüp yönetimimiz, gerek taraftarımız çeşitli sivil toplum örgütlerinin de desteği ile konunun takipçisi olmayı sürdürmüştür. Aradan geçen 2 yıl boyunca hiçbir şekilde stadın yeniden yapımı için çaba göstermeyen camiaların bugün alınan karardan sonra stadda hak iddia etmesi abesle iştigaldir.
Alsancak Stadı Altay Spor Kulübü’nün adıyla anılır ve Türkiye’nin dört bir yanında bu isimle bilinir. Camiamızla bütünleşmiş, yıllarca tabelasında adımızı, koltuklarında ve yönetim binasında renklerimizi taşımıştır. Uzun yıllar boyunca bizimle özdeşleşmiş stadımızın başka bir kulüple ilişkilendirilmesi, başka camialara yamanmaya çalışması tarafımızca asla kabul edilemez. Alsancak Stadı, Altaylılarındır. Yeni yapılan stadyum da tıpkı eskiden olduğu gibi kulübümüzün adıyla anılacak, kulübümüzün renkleriyle yaşayacak, kulübümüzün hakkı olacaktır. İzmir’in diğer tüm camiaları da geçmiş yıllarda olduğu gibi stadımızda hoş görüyle ağırlanacak, ihtiyaç duyulduğu taktirde tüm misafir takımlara yine kapılarımız açılacaktır…

ALTAY 1914 TARAFTARLAR DERNEĞİ

Android uygulamamız çıkmıştır, indirmek için tıklayınız.