GİZLİ ANTRENÖR

Teknik Direktör Serdar Sabuncu ile yollarını ayırarak, takımı Özgür Doğramacı’ya emanet eden Altay’da, Sabuncu ile ters düşerek başarılı teknik adamın görevden alınmasında etkili olduğu söylenen Sportif Direktör Özden Töraydın’ın, profesyonel antrenör olduğu ortaya çıktı. Teknik Direktör Sabuncu ile 1 Eylül’de sözleşme yenileyen Altay yönetiminin, aynı gün Töraydın ile de profesyonel takım yardımcı antrenörü olarak gizlice sözleşme imzaladığı ve bunu Futbol Federasyonu’na bildirdiği gün yüzüne çıktı.

Hiç kimse bilmiyor

Özgür Ekmekçioğlu başkanlığındaki yönetim, henüz sözleşmesi feshedilmeyen Sabuncu’nunyardımcılıklarını Fatih Aktürk, Umut Erdal, Özgür Doğramacı ve Çağlar Volga’nın yapacağını açıklamıştı. Sabuncu’nun yardımcıları arasında ismi açıklanmayan Töraydın’ın, sportif direktörolarak çalışacağı dile getirilmişti. Başkan Ekmekçioğlu ve bir iki yönetici dışında, Töraydın’la profesyonel sözleşme imzalandığını futbol şube yöneticilerinin bile bilmediği öğrenildi.

Amatör kümede çalışmış

Antrenörlük lisansı olduğu öğrenilen 36 yaşındaki Töraydın’ın, ilk profesyonel sözleşmeimzaladığı kulübün de Altay olduğu öğrenildi. Altay ile sözleşmesi 31 Mayıs 2017’ye kadar süren Töraydın’ın, daha önce amatör kümelerde Başkan Ekmekçioğlu’nun da görev yaptığı Atillaspor, Makina Balçova Yaşam, Kınıkspor ve Torbalıspor’da teknik sorumlu ve antrenör olarak görev yaptığı belirtildi. Töraydın’ın yapılan sözleşme gereği pazar günü deplasmandaoynanacak Ankara Demirspor maçında Özgür Doğramacı ile birlikte görev yapması bekleniyor. Töraydın, bu gerçekleşirse bu sezon ilk kez yedek kulübesinde oturacak.

Yeni Asır

Android uygulamamız çıkmıştır, indirmek için tıklayınız.