MİLLİ FORMA KURTARDI

Alman vatandaşı olduğu için Altay’da oynaması tehlikeye giren Serhat Kot 37 dakika milli takımda oynadığı için siyah-beyazlı formayı giyebilecek
Transfer yasağının kalkmasıyla 13 yeni isime imza attıran Altay’da lisans çıkarılamayan tek oyuncu olan gurbetçi Serhat Kot için FIFA’dan beklediği müjdeli haber geldi.
Transfer edilen 13 oyuncudan 12’sinin lisansını çıkartan yönetim, Alman vatandaşı olan Türk uyruklu Serhat Kot’u yerli oyuncu statüsünde oynatabilmek için FIFA’ya başvurdu ve genç oyuncunun Türkiye U-16 Milli takımında görev yaptığını belgeledi. FIFA bunun üzerine, Hakan Tecimer’in 2013 yılında teknik patronluğunu yaptığı U-16 Milli Takımı’nın Fransa ve Portekiz dostluk maçlarında 37 dakika görev yapan Serhat için “Türk statüsünde oynayabilir” dedi. Yönetimin, büyük umutlar bağlanıp 3 yıllık sözleşme yaptığı gurbetçi oyuncunun lisansının bugün veya yarın çıkartılacağı da bildirildi.
Bu arada kendileri gibi 3. Lig 1. Grup’ta olan Kütahyaspor ile yarın oynanacak özel maçın iptal edildiği, Diyarbekirspor ve Kocaeli Birlikspor’la kampta hazırlık maçları oynanacağı açıklandı. Bugün başlayacak olan Afyon kampı, 26 Ağustos’ta sona erecek.

Fiyat yükselten Fatih gönderildi

Altay’da şok bir ayrılık yaşandı. Geçen sezon 28 maçta görev yapan Fatih Üsküplü’nün ücretine zam istemesi üzerine ipleren koptu.
Altay’da oynadığı toplam 18 ayda kendisine 30 bin lira ücret ödendiği iddia edilen Fatih’in, yönetime “Bu yıl maç başı, maaş ve prim istemiyorum. 65’i peşin, 30 bin lirası da 2 senet olmak üzere toplam 95 bin lira isistiyorum” dediği öğrenildi. Genç oyuncunun bu maddi talebi üzerine kadro dışı bırakıldığı belirtildi. Halil’in kaderi, yarınki yönetim kurulu toplantısında belirlenecek.

Yeni Asır

Android uygulamamız çıkmıştır, indirmek için tıklayınız.