YANLIŞ YAPILDI

Altay’da görevinden istifa eden Profesyonel Şube Yöneticisi Alex Padulano, “Başkan Ekmekçioğlu kulüp için büyük şans, ama transfer politikasında hatalar vardı” dedi.

Altay’da profesyonel şubedeki görevinden istifa eden Alex Padulano, ayrılma nedenini açıkladı. Cihangir Marmara’dan başkanlığı devralan Özgür Ekmekçioğlu’nun Altay için çok büyük kazanç olduğunu vurgulayan Padulona, “Ben de en büyük destekçisiyim. Önemli işler yaptı. Ancak transfer çalışmalarıyla geçen sezon başlatılan uzun vadeli altyapı planı yokoldu. Herşey kısa vadeye dönüştü” dedi. “Kısa vade plan bu sezonu şampiyon bitirmektir” ifadesini kullanan Padulano, “Kadromuz güçlü. Hedefe ulaşabilir. Ama farklı faktörlerden şampiyon olamazsak Altay için büyük risk var. Transfer politikasında profesyonel şube yöneticileri etkili olmadı. Kararları sportif direktör aldı, transferi tek başına yönetti. Yöneticiler transferde çok az bilgilendirildi. Ama artık bundan sonra da vargücümüzle önümüze bakmalıyız. Altay’ı 2.Lig’e taşımak içinde çabalamak zorundayız” diye konuştu.

GENÇLERİ KAYBETTİK

Geçen sezon gencecik bir kadroyla çok başarılı olduklarını vurgulayan Padulano, “Murat Uluç ile birlikte kaleci, stoper, orta saha, sağbek ve önlibero, hatta 2 tane de genç yetenek alınacaktı. Böyle yola çıkılacaktı. Ama 15 futbolcu alındı. Ama geçen yıl pişen gençler formadan uzaklaştı. Burada yanlış yapıldı” dedi.

BAŞKENT FOBİSİ

Altay, Başkent kabusunu bitirmenin hesabını yapıyor. Ligde 2922 gün sonra lider olan, 315 gün sonra deplasmanda kazanan Altay, Ankara’da da 1735 gündür galibiyete hasret. Son kez 18 Aralık 2011’de Bugsaş’ı 1-0 yenerek Ankara’dan 3 puanla dönen İzmir ekibi, daha sonra Ankara’da oynadığı 9 maçtan 1 puan alabildi. İlk kez Altay’ın başında maça çıkacak olan yardımcı antrenör Özgür Doğramacı, son maçtaki 18 kişilik kadrodan sadece Muhammed Sait Özvardar’ı İzmir’de bırakıp Orhun Öztürk’ü kadroya dahil etti.

Yeni Asır

Android uygulamamız çıkmıştır, indirmek için tıklayınız.