YENİ KAPTAN MURAT ULUÇ

Altay’da transfer yasağını kaldıran yönetimin yuvaya döndürdüğü forvet Murat Uluç, kaptanlık görevine getirildi.
Siyah beyazlıların altyapısından yetişen deneyimli golcü bu sezon hedefin şampiyonluk olduğunu söyledi. Kendisine 2’nci Lig’deki birçok takımın teklif sunduğunu ancak tercihini Altay’dan yana kullandığını dile getiren Murat, “Bu kulübün minik, yıldız, B genç, A genç ve PAF takımlarında forma giydim. Altaylı olduğum için geldim. Yönetim bana yasağın kaldırılacağını ve beklememi söyledi. Ben de tüm teklifleri geri çevirdim” dedi.
Altay’da kaptanlıktan çok gençlere ağabeylik yapıp, takım içinde birlik beraberliği sağlayacağını ifade eden tecrübeli santrfor, “Altay’da profesyonel olarak ikinci dönemim. Çok iyi bir takım kuruldu, uyumlu bir ekibiz. Mücadele gücünün yüksek olduğu bir ligde yer alıyoruz. Hem kendi gücüme hem de takımın gücüne inanıyorum.
Daha önce 2000-01 sezonunda Marmarisspor’da 3’üncü Lig’de, 2006-07’de Başakşehir’de PTT 1’inci Lig’de, geçen sezon Bandırmaspor’da 2’nci Lig’de şampiyonluklar yaşadım. Kariyerimdeki dördüncü kupa sevincini Altay’da yaşamak istiyorum” diye konuştu

DHA

Android uygulamamız çıkmıştır, indirmek için tıklayınız.