YENİDEN TRANSFER YASAĞI GELDİ!

altay

Üç eski oyuncusuna olan 300 bin liralık borcu ödemeden, kadrosuna takviye yapamayacak

Spor Toto 3. Lig 1. Grup’ta Beylerbeyi deplasmanıyla ilk yarıyı tamamlayacak Altay’a yine transfer yasağı geldi. Başkan Özgür Ekmekçioğlu’nun sağladığı mali kaynakla, sezon başında 18 dosyaya yaklaşık 1.5 milyon liralık ödeme yaparak yasağı kaldıran siyah-beyazlılar için şimdi yine takviye kapıları kapandı. Yeni yasağın 3 eski futbolcuya olan 300 bin liralık kesinleşmiş borçtan kaynaklandığı ve ödeme emriyle ilgili resmi yazının kulübe geldiği belirtildi.

DOSYALAR BİZİ TERLETECEK

Futbol Federasyonu’nda Altay’ın 2 milyon lirayı aşkın futbolcu alacağının dosyasının bulunduğunu dile getiren Sportif Direktör Özden Töraydın, “Geçmiş dönemlerden kalan eski futbolcu borçları maalesef Altay’ın belini büküyor. 3. Lig’de olmak, gelirlerin borç ve vergilere gitmesi, gelirlerimizin çok düşük olması da Altay’ın en önemli sıkıntısı. Bu yüzden kulübün gelirlerinin artması için çok çabuk üst liglere atlamak zorundayız. Bu dosyaları temizlemek üzere yine ter dökeceğiz” yorumunu yaptı.

HALİL KADRODAN ÇIKARILDI

Altay’da, Beylerbeyi deplasmanı öncesinde şanssızlık yaşandı.Geçen hafta cezası nedeniyle forma giyemeyen önlibero Halil Karataş’ın sağ üst adalesindeki gerginlik nedeniyle zorlu deplasmanda riske edilmeyeceği öğrenildi. Yine ön liberoda görev yapan Atakan’ın sarı kart cezalısı olması nedeniyle teknik direktör Cüneyt Biçer’in alternatif arayışına girdiği belirtildi. Siyah-beyazlılarda tedavileri süren kaleci Süleyman, Furkan, Ferdi, Gökhan ve Erhan da kadroda yok.

Yeni Asır

Android uygulamamız çıkmıştır, indirmek için tıklayınız.