YÖNETİM KURULUNDAN AÇIKLAMA

Geride bıraktığımız sezon, başlangıçta belirsizliklerin, daha sonra ise heyecanın, tutkunun ve şansın baş rolde olduğu bir sezon olarak geçti.

Emeği geçen herkese, camiamıza, taraftarlarımıza, teknik heyete, sporcularımıza ve çalışanlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

Sonuçta ortak bir emeğin meyvesi olarak profesyonel takımımızı bu sene ligde tutmayı hep birlikte başardık.Tabi ki de Büyük Altay bu ligi hak etmiyor. Ancak maalesef gelinen nokta bu. Mevcut durumdan ileriye nasıl gideriz planlarını yapmamız gerekiyor.
Geçen sezon mali konularda, şans da yanımızdaydı ve umulmadık zamanlarda umulmadık kaynaklar yaratıldı el birliği ile. Önümüzdeki sezonda ise aynı şansın yakalanıp yakalanmayacağı çok net değil.

Bunun için işi şansa bırakmadan önceden hazırlık yapılması gerekmektedir.
Genel kurulumuzu 30 Mayıs 2016 tarihinde topluyoruz. Bu toplantıda hayırlısı ile yeni sezonun yeni yönetimi genel kurulun oylarıyla belirlenecektir.

Başkanlar Kurulu toplantısından sonra, yönetim kurulumuzda oluşan ağırlıklı görüş, güçlenerek göreve devam etmek şeklinde oluştu. Biraz açmak gerekirse, beklenen maddi koşullar oluşturulduğu takdirde, göreve devam etmemiz mümkün olabilecektir. Çünkü yönetim olarak Altay’ımızı hiçbir zaman maceraya sürüklemek istemeyiz. Yine yönetim olarak koltuk sevdamızın olmadığını da ifade etmemiz gerekir. Altay’ımıza katkısı olabilecek her türlü oluşumu desteklemeye hazırız.

Bir yıllık yönetim deneyimimiz bize Altay’ımızın kurtuluş mücadelesini devam ettirmek için “birlik yönetimi” oluşması gerektiğini gösteriyor. Eski yeni demeden her kesimin temsil edildiği güçlü bir yönetim ve altında çalışacak komitelerin kurulması bizce çözüm yoludur.

Altay sevdalısı olan, zamanını ayırabilecek ve / veya imkânları dâhilinde maddi katkıda bulunacak kişilere ulaşmamız ve yönetim ya da komitelerde görev almalarını sağlamamız sayesinde istenen başarının yakalanması mümkündür. Bu yüzden katkısı olabilecek kişilerle irtibatın sağlanması da Altay’a çok önemli bir hizmettir. Bu konuda geçmiş dönem başkanlarımızdan ve yönetimlerimizden de destek talebimiz olmuştur.

Ayrıca yönetim oluştuktan sonra da desteklenmesi gerekecektir. Başarıya giden yol, birlik beraberlikten geçmektedir. Bunun için ise geçen sene tam olarak gerçekleştiremediğimiz 100 kişiden 10.000-TL kampanyasını, bu sene tabana yayabilmek için gerekirse aylara yayılacak taksitli banka kredisi/kredi kartı kampanyası ile 1000 kişiden 1.000-TL haline dönüştürmek bir yoldur, bir projedir.

Yönetimin uğraştığı günlük problemler sebebiyle uzun soluklu projeler gündeme alınamamaktadır. Bu yüzden “Sponsorluk/Reklam” ve ayrıca “Proje” Komiteleri oluşturulmalıdır. Alt yapı ayrı bir yönetime kavuşmalıdır. Bazı önceki dönem başkanlarımız bu komitelerde görev alarak destek olacaklarını toplantıda zaten belirtmişlerdir.

Devir, şartlar uygunsa şimdi çalışma ve katkıda bulunma devridir. Ben birkaç sene sonra destek olacağım ya da zaman ayıracağım düşüncesinin bizi istenmeyen yerlere götürebilmesi çok mümkündür.
Bu yüzden “hep destek, tam destek” sloganımızı “şimdi destek, tam destek” olarak değiştirmemiz ve uygulamamız gerektiğini hatırlatır, en kısa zamanda desteklerinizi bekler saygılarımız sunarız.

ALTAY SPOR KULÜBÜ
Yönetim Kurulu

Android uygulamamız çıkmıştır, indirmek için tıklayınız.